Çatı İşleri

BETON ÇATI İZOLASYON

Beton yapıların çatı yalıtım sorunu çözümünde, beton yapıların su yalıtımı için geliştirilmiş olan bitum esaslı membran tipi malzemelerle sağlanmaktadır. Gerekliliği halinde çatı yüzeyine çeşitli malzeme kaplanarak uygulanır. Membranlar eritme kaynağı ile birleştirilir, kaynak sistemi yalıtımın sürekliliğini sağlar.


SHINGLE ÇATI

Shingle çatı (şingıl çatı) uygulamasında öncelikle kullanacağımız shingle modelimizi belirlememiz gerekir. Bu modeller; kırmızı, yeşil ve kahverengi renk tonlarındaki geleneksel, standart, damla ve petek model şıngıllar kullanılabilir. Hazırlamış olduğumuz çatı konstrüksiyonu üzerine shingle sisteme uyumlu hale getirmek için Osb levha ile kaplanır. Osb levha üzerine su izolasyonu sağlamak için membran şalomu ile eritilerek kaplama yapılmaya hazır hale getirilir. Hazırlanan zemin üzerine shingle çatı örtüsünün montajı gerçekleştirilir. Eğimin %30’un altında olduğu durumlarda çivi yerine yapıştırma sistemi uygulanır. Eğimin %30 veya daha üzeri olduğu durumlarda galvanizli, geniş başlı özel çivilerle montajı gerçekleştirilir. Baca kenarlarına shingle bandı kaplanarak, bacalardaki tamiratların yapılmasından sonra havalandırma aparatları ve çatı sistem aksesuarları uygulanarak, şingıl çatı sistemi tamamlanır.Uygulama esnasında açık derz bırakılmamasınada özellikle dikkat edilmelidir.

Avantajları

  • Her tip çatıya kolayca uyum sağlayan yapısı
  • Parçalı dokusuve çekici renkleri ile estetik yapısı
  • Ağır hava koşullarına dayanım ve uzun ömürlü oluşu
  • Üzerinde rahatça yürünebilmesi
  • Yapıya yük getirmeyen hafifliği
mantolama, çatı izolasyon, bitum, dış cephe mantolama, yalıtım, ısı yalıtımı, mantolama sistemleri, mantolama fiyatları, iç cephe mantolama, çatı, çatıcı, çatı yalıtımı, çatı yapımı, çatı tadilatı, iç duvar yalıtımı, çatı izolasyonu, dış cephe, cephe kaplama, cephe giydirme, dış cephe yalıtım sistemleri, dış yalıtım, ses yalıtımı, bina tadilatı, apartman tadilatı, çatı yenileme, çatı sistemleri, çatı aktarma, çatı işleri, iç duvar yalıtımı, izolasyon, iç yalıtım, ısının yalıtımı,