Mantolama - Isı Yalıtımı

Isı Yalıtım Sisteminin FaydalarıIsıtma ve soğutma giderlerinde %40 -%50' ye varan tasarruf sağlar,
TS 825 Standartları ile uyumludur,
Her türlü iklimde performans gösterir,
Uzun Ömürlü ve Kalıcıdır,
Dengeli oda sıcaklıkları yaratarak yaşam kalitenizi yükseltir,
Evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan terlemeyi önler,
Binaların ömrünü uzatırve onarım masraflarını azaltır,
Sistem olarak kolay uygulanır,
Çevre kirliliğini azaltıri doğa dostudur,
Kalınlıpı zamanla incelmez, sabit kalır,
Ekonomiye Katkıda bulunur,

Isıtma ve soğutma tesisatındaki ilk yatırım maliyetini düşürür.

Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji, mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir. Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da ısı yalıtımı yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır.

Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon pencere kenarları ve kirişlerden kaynaklanmaktadır bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır, dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz.Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır..

Isı Yalıtım Sisteminin Uygulandığı Yerler;

Dışa bakan duvarlara,
Binadaki çıkmaların altına,
Toprakla temas eden duvar ve döşemelere,
Garaji, depo gibi ısıtılmayan bölümlere bakan duvar ve döşemelere,
Kombi ile ısıtılan binalarda katları ayıran döşemelere.


Isı Yalıtımının Ekonomik Avantajları

  Isı Yalıtımsız
Bina
Isı Yalıtımlı
Bina
Fark Avantaj
Isıtma Maliyeti (USD/Yıl) 4.683 $ 2.000 $ 2.683 $ %57
Doğalgaz Tüketimi (m3/Yıl) 23.413 m3 9.993 m3 13.420 m3 %57
Isıtma Sistemi Maliyeti (USD) 3.781 $ 1.427 $ 2.354 $ %63
 
İstanbul'da inşa edilen taban alanı 200 m2 olan (her katta 90m2)'lik ikişer daireye ve 20 m2 ' lik hol kısmına sahip 4 katlı ve 8 daireli bir binada ısı yalıtımı yapılması ile işletme ve ilk yatırım maliyetlerinden elde edilecek parasal tasarruf yukarıda görülmektedir.

Bu örnekteki binanın yalıtım maliyeti 11.980 $ civarındadır. Yapılan yatırımın geri dönme süresi 3.5 yıldır. Binanın 4. kullanım yılında kullanıcısına kar ettiren bir yalıtım olduğu ortaya çıkar. (11.980 - 2.354) / 2.683 = 3.5 yıl ) Soğutma sistemine sahip olan binalarda sistem kendini çok daha kısa sürede geri ödeyecektir.
 
Etiketler :mantolama nasil yapilir, erdağ yapi,mantolama nedir, mantolama nasil Yapilir, mantolama, mantolama hakkinda, dis cephe mantolama, bina mantolama, izoder, dis mantolama, polisan mantolama, cephe mantolama, mantolama, filli mantolama, dalmaçyali mantolama, capatect mantolama, güney Yapi cephe mantolama, mantolama, isi yalitim, dis cephe mantolama, isi yalitimi, dış cephe ısı yalıtımı, dış cephe mantolama firmaları, bina dış cephe mantolama, capatect mantolama, binalarda mantolama, mantolama fiyatları, dış cephe mantolama fiyatları, ısı yalıtım, polisan mantolama, mantolama şirketleri, mantolama istanbul, polisan dış cephe, mantolama firmaları istanbul, filli boya mantolama, mantolama yapan firmalar, mantolama fiyatları,